Прес-реліз до  Всесвітнього дня здоровя

(7 квітня)

 

        За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в 2016 році цей день присвячений боротьбі з діабетом.

      Цукровий діабет представляє собою суттєву проблему світової охорони здоров’я  у зв’язку з високою глобальною розповсюдженістю,  його

неуклінним  зростанням  і  судинними  ускладненнями.

        В 2013 році кількість хворих цукровим діабетом досягло 382 млн. осіб і за прогнозами в 2035 р. складе 592 млн. осіб, тобто передбачається ріст на 55%. Подібний ріст кількості хворих цукровим діабетом відмічається і в Україні.

      В Україні станом на 2015 рік загальна кількість хворих на цукровий діабет досягла більше 1 млн. 300 тис. осіб. В місті Черкаси  на диспансерному обліку перебувають біля 10 тис. хворих на цукровий діабет, з яких понад       2 тисячі лікується препаратами інсуліну.

     Насправді, число хворих в 2-3 рази більша через приховані форми цукрового діабету.   

     Основні причини зростання захворюваності – урбанізація, малорухливий спосіб життя, погане харчування, стреси, «старіння населення».

     Значну частину випадків діабету можна запобігти. Дотримання простих правил здорового способу життя, регулярної фізичної активності, правильного здорового харчування можуть значно зменшити ризик розвитку цієї підступної хвороби.

     Діабет можна контролювати і керувати ним, щоб запобігти розвитку ускладнень. Розширення доступу до діагностики, своєчасного лікування та відповідний спосіб життя є життєво важливими складовими вказаної проблеми!

     Мета  Всесвітнього дня здоров’я  2016 р. – це проведення конкретних ефективних дій щодо запобігання, діагностики, лікування і догляду за людьми з діабетом.

 

 

     Лікар – ендокринолог                                                   Р.В.Д’яченко

 

01.04.2016 р.