До  Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом

 

         14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цукровий діабет представляє важливу, постійно зростаючу медичну і соціальну проблему сучасного суспільства, що обумовлено значним зростанням розповсюдженості цього захворювання. Цукровий діабет займає перше місце у світі серед неінфекційних захворювань після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

          За прогнозами вчених кожні 10 – 15 років очікується дворазовий зріст хворих на цукровий діабет.

         Проблема цукрового діабету являється  надзвичайно актуальною і для України, де число хворих цукровим діабетом перевищує 1 млн. 300 тис. осіб. Однак, наряду з кожним зареєстрованим хворим існує 2 – 2,5 недіагностованих хворих у зв’язку  з тривалим безсимптомним перебігом цукрового діабету ІІ типу.

           Дані ряду досліджень показали, що розвиток цукрового діабету П типу (на ранніх стадіях) можна попередити шляхом модифікації звернення  і  фармакологічних втручань. Тому дуже важливо виявляти цукровий діабет П типу на стадії переддіабету. Для цього рекомендується всім особам у віці старше 40 – 45 років проводити аналізи крові на цукор.

            Перші ознаки цукрового діабету, це:  слабкість, сухість в ротовій порожнині, спрага,   свербіння  тіла, часті і  великі сечовиділення, зниження ваги, погіршення зору, болі в ногах.

                13  листопада  2015  року  в  КНП «Друга Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. В.Чорновола, 1) буде проводитись безкоштовне визначення глікемії всім бажаючим, а також вимірювання артеріального тиску.

              Щорічне проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом зумовлює популяризацію інформації про цукровий діабет для його профілактики і своєчасності діагностики.

 

 

Коментує:  лікар-ендокринолог                                               Р.В.Д’яченко