Вплив амброзії на здоровя людини.

Коментує лікар – отоларинголог.

Цвіте амброзія – чхаєш не на здоров’я.

Для людей, які страждають від алергії, амброзія, а точніше – її пилок – справжнє нещастя. Він  спричиняє так звані набуті алергії – сплеск алергічних ринітів, дерматитів, кропивниці, а також напади бронхіальної астми.

Серпень – вересень – пора цвітіння амброзії і дуже тяжкий час для алергіків. Цим людям дошкуляють неприємні симптоми: набрякає слизова оболонка носоглотки, з’являються рясні виділення із носа, сльозотеча, свербіж і печіння у ділянці повік, носа і піднебіння, кон’юнктивіт, головний біль. Усе це супроводжується багаторазовим виснажливим чханням. Захворювання називають поліноз, сінний риніт або алергічний риніт. Алергічний риніт вважається найпоширенішою алергічною недугою. Під його вплив підпадає  5%  - 20% людей, найчастіше і віці 10-20 років.

Загострення захворювання саме у цей час має сезонний характер і може тривати аж до жовтня.

В зоні цвітіння амброзії, за день людина вдихає близько 5000 – 6000 мікроскопічних пилинок. А людям із підвищеною чутливістю до пилку потрібно всього 50 пилинок для виникнення поліному...

Слід максимально зменшити контакт з пилком, більше часу проводити в закритому приміщенні, де є кондиціонер. А ще краще - заздалегідь підготувати свій організм до боротьби з алергією. Варто завчасно пройти курс імунотерапії під наглядом лікаря – алерголога з метою зменшення кількості специфічних антитіл, що містяться у крові пацієнта. Добре було б пройти курс антиалергічної медикаментозної терапії. Лікаря, як правило, призначають традиційні антигістамінні засоби, гормональні препарати кори наднирників ( глюкокортикоїди, зокрема, преднізолон) тощо. Усі ці препарати, безумовно, полегшують перебіг хвороби, усуваючи симптоми гостроти. Проте нині частіше вдаються до фітопрепаратів та гомеопатичних засобів. Це зумовлено їх здатністю впливати  не тільки на патогенетичні механізми розвитку алергії, а й нормалізувати функції печінки, підшлункової залози, надниркових залоз, кишковика.